Novinky 2011 jaro

warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web1/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Rubrika »
Submitted by fmateju on 14. April 2011 - 23:20

Tak nám dnes (nebo již včera) skončily poslední zápasy a nultý ročník bowlingové ligy družstev v Malé Paříži máme za sebou.

Děkuji všem za účast a těšíme se na další sezonu začátkem podzimu.

Fotky týmů a vyhlášení naleznete zde.

Zítra ještě napíšu poslední komentář k zápasům a nějaké to zhodnocení a statistiky.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 14. April 2011 - 19:00

Je odehrán poslední zápas sezony mezi týmy Serepes a Tsunami.

Tsunami nastupovali do zápasu jako favorité a aby skončili na třetím místě potřebovali alespoň remízovat. To Serepes 8x za sebou prohráli a museli vyhrát aby se odpoutali ode dna tabulky. To se jim ale moc nechtělo, jelikož podle nich se mluví pouze o prvním a posledním týmu.

První hra začala poněkud netradičně mírnou převahou Serepsa, který ji dokázal udržet až do konce a překvapení bylo na světě. Serepes opět o pět kuželek tentokrát vyhrál. Chlapci z Tsunami se ale trochu vyhecovali začali hrát naplno a druhou hru prohráli o 21 kuželek. Serepes překvapen nečekaným úspěchem a vidinou alespoň jednoho bodu poté zápas prodali :-) a třetí hru se nechali od Tsunami převálcovat.

Serepes vs Tsunami 2:2.

 

Rubrika »
Submitted by fmateju on 12. April 2011 - 21:09

Dnes byl na pořadu dne zápas mezi SDP Kunštát a Bezpáteřními darebáky.

Oba týmy začaly vlažně a vyrovnaně a vydrželo jim to až do konce hry, kdy Darebáci jen tak tak nepřinesli senzaci v porážce favorita, chybělo jim k tomu 8 kuželek. Co se nestalo v první hře, to se jim povedlo ve druhé, Pavel Šafář se vzedmul k životnímu výsledku a hodil 230, což od něj po první hře 96 asi nikdo nečekal, Darebáci tak poprvé v lize překonali součet týmu 500, a to o 20 kuželek. Pivaři z Kunštátu se sice také malinko zlepšili, ale i tak prohráli o 73 kuželek. Nakonec ale senzaci nepřipustili a ve třetí hře jasně Darebáky porazili a celkově vyhráli o 35 kuželek. Konečný výsledek 3:1 ve prospěch hráčů Kunštátu, kteří po předchozím famozním zápase hráli jako vyměnění.

 

Ve čtvrtek tedy poslední zápas mezi Tsunami a Serepes a poté následné vyhlášení a ocenění účastníků.

 

Rubrika »
Submitted by fmateju on 11. April 2011 - 21:00

Máme tu vítěze.

Dnešní zápas mezi MASH a ŠUK Teamem rozhodoval o postavení na bedně. MASH po včerejším tréninku přišel patřične nažhaven. ŠUK Teamu přišli fanoušci (tým SDP Kunštát), kteří jim hodně fandili. Oba týmy začaly vyrovnaně a vedení se přelévalo z jedné dráhy na druhou, ke konci první hry ale MASH zabrali a vykročili směle za titulem. Vyhráli o 90 kuželek. To je možná malinko uspalo a druhou hru projeli o 35 kuželek. Rozhodovala poslední hra, MASH nasadil do hry Ondry Matějů, kterého do té doby nechali sedět na střídačce. Střídání se jim vyplatilo, kromě Ondry zahrál také druhý Matějů - Jaromír - a to hned 224, hráčům ŠUKu se vábec nedařilo a neustále zůstávala stát 1 kuželka, kterou se jim navíc nedařilo dohazovat. Poslední hru prohráli o 168 kuželek, čímž bylo rozhodnuto a v týmu MASHe mohly začít předčasné oslavy, které trvaly až do pozdních ranních hodin :-)

Zítra pokračujeme zápasem Serepes - Kunštát a ve čtvrtek poslední zápas Tsunami s Bezpáteřními darebáky, přičemž po tomto zápase proběhne v Kavárně pod Dubem slavnostní vyhlášení a zakončení sezony.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 7. April 2011 - 22:39

Dnes jsem u dohrávky nebyl a přišel sem o velice zajímavý a napínavý zápas. Padaly vysoké náhozy a výsledky družstev kolem 500 bodů.

Tsunami porazilo Kunštát 3:1 a zdramatizovali tak před posledním zápasem celou tabulku. První 4. místa jsou vyrovnaná a může to skončit jakkoliv.

Uvidíme příští týden.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 5. April 2011 - 22:04

Pokud máte zájem, můžete již začít přihlašovat družstva do podzimní ligové sezony.

Předběžný seznam družstev:

1. Tsunami
2. ŠUK Team
3. Jelínkovi
4. Matthews Company
5. Serepes
6. Bezpáteřní darebáci
7. MASH
8. SDP Kunštát
9.
10.

 

Máme tu i čistě ženské družstvo se zájmem hrát ženskou soutěž, pokud mají dámy zájem a složí se min. 4 týmy, můžeme hrát i dámskou soutěž.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 5. April 2011 - 21:21

Nebyli by to už ani Bezpáteřní darebáci, kdyby nebyli u nějakého toho rekordu.
Včera se jim podařilo o 2 kuželky zlepšit jejich vlastní týden starý individuální rekord - na 75 kuželek. Druhý rekord byl nejvyšší rozdíl v celkovém skóre, bylo to o 325 kuželek.
Podruhé hráli bez své opory a hráli hluboko pod svoje možnosti, snad jen ve druhé hře se soupeři vyrovnali.
Zato tým MASH střídáním a zkoušením hráčů vyladil sestavu na třetí hru ke skvělému výkonu 546, kdy nechali sedět na střídačce trápícího se OM, kterému včera ani Robocop nepomáhal.
Ač to vypadá na prodaný zápas, tak musím napsat, že Darebáci se skutečně snažili, ale i přesto je konečné skóre 0:4.

 

Druhý zápas po přesunu proběhl dnes. Hral Kunštát se Serepsem.
Začalo to trápením na obou stranách, hlavně Kunštát srovnal krok se slabším soupeřem a první hru jen tak tak vyhráli o 13 kuželek. Druhou hru hráli podobně, ale soupeř bohužel zvolnil. Když Serepes viděl, že je možné hrát tak vyrovnaně i s prvním mužstvem, tak spokojeni zvolnili, nechali soupeře vyhrát a šli na pivo. Je pravdou že Kunštát zahrál poslední hru famózně. I tento zápas zaváněl zákulisními praktikami. Po první hře přinesl kapříky nejmenovaný OM z MASHe, ale bohužel to bylo méně než zaplatili kunštátští, takže Serepes prohrál 0:4.
 

Ve čtvrtek dohrajeme poslední duel 3. zápasů a příští týden jdeme do finále.
 

Rubrika »
Submitted by fmateju on 31. March 2011 - 22:15

Dnešní zápas proběhl v plné režii týmu ŠUK. Porazili Bezpáteřní darebáky naprosto jednoznačně 4:0 rozdílem 300 kuželek.

Výborně zahrál zamilovaný nervózní nekuřák a v týmu poražených také Tomáš Kuča.

Dobrou noc.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 30. March 2011 - 20:22

Dnes se hrál mimořádně zápas Tsunami vs. ŠUK Team, který byl přesunut z dalšího týdne.

A zápas to byl mimořádný, finální skóre skončilo s rozdílem 5 kuželek.

Oba týmy celý večer různě taktizovaly (nebo se tak aspoň tvářily) a celou dobu nebyla nouze o napětí a vyrovnané hry, které se vždy ke konci zvrtly. První hru na stranu Tsunami, které jak se později ukázalo, si udělali dostatečný náskok alespoň k výsledné remíze, jelikož další dvě hry prohráli o pár kuželek.

Dnes si dal také Osku Urban závazek, že přestane kouřit až se mu podaří pokořit 150 kuželek, což se mu podařilo hned v druhé hře a byl tím tak překvapen, že si musel jít zapálit. :-)

Díky skóre uhráli Tsunami druhý bod a zápas tedy skončil remízou 2:2.

Díky dnešnímu zápasu také proběhla změna na čele tabulky jednotlivců, kdy vystřídal pan Kadlec pana Rösslera.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 28. March 2011 - 21:09

Dnešní první zápas mezi Tsunami a Kunštátem byl přesunut na příští čtvrtek, takže se hrál pouze jeden zápas a to mezi týmy Serepes a MASH.

Nálada byla výborná, oba týmy nastoupily v plných sestavách, tým Serepes dokonce posílil do pivařské soutěže.

První hra se do poloviny zdála vyrovnaná, ale pak zabral Tomáš Vitouch a podržel tým obdivuhodným výkonem 102 kuželek, a tak MASH výhrál první hru o 62 kuželek. Ač ve formě, rozhodl se vystřídat. Byl to určitě správný tah, jelikož střídající Mirek Skalák ho lehce překonal výkonem 118. Bohužel ani tento výkon ale tentokrát nestačil na vítězství a tak byl stav srovnaný na 1:1. Rozhodovala 3 hra, Tým MASH neponechal nic náhodě a do třetice vystřídal, a vyrovnaným výkonem kolem 160 třetí hru vyhráli.

Tým Serepes dnes hrál výborně, zejména Jirka Chloupek se velkou měrou zasadil o neustále se zlepšující skóre. Zato kapitán tým moc nepodržel a hrál spíše v tréninkovém tempu, i když vyrovnaně.

Serepes vs. MASH 1:3

 

Aby těch přesunů nebylo málo tak ve středu se hraje přesunutý zápas z příštího týdne.

www.bowling-svitavka.cz
bowling@bowling-svitavka.cz rezervace: 604 575 927