Novinky 2011 podzim

warning: Creating default object from empty value in /var/www/clients/client1/web1/web/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Rubrika »
Submitted by fmateju on 13. December 2011 - 23:47

Včerejší a dnešní zápasy ukončily letošní podzimní ligovou sezonu na Bowlingu Svitávka.

První pondělní zápas proti sobě hrály Tři Grácie a ŠUK Team. Tento zápas patřil Hance Matějů, která zahrála životní výkon. První hru vyhrály Grácie těsně o 9 kuželek. Druhou hru usnuly na vavříněch a výkonově spadly dolů, zato ŠUK se rozjel a zejména Osku Urban zahrál životní výsledek na lize, když dvoustovku nehodil pouze díky své závislosti na voňavých trubičkách, a radši poslední hod hodil skoro do kanálu. I tak se jim podařilo Grácie doslova převálcovat. Třetí hra přinesla opět obrat a holky od začátku strajkovaly a dohazovaly a silně namotivované dotáhly hru do vítězného konce a zaslouženě vybojovaly remízu. Díky této remíze se posunuli Bezpáteřní darebáci před ŠUK Team a skončili na 5. místě.
Tři Grácie - 1294 --- 2 : 2 --- 1385 - Š.U.K. Team

Druhý pondělní zápas se odehrál mezi MASHem a Matthews Company. Matthews potřebovali vyhrát, aby udrželi druhé místo. MASH nastoupil v dobré náladě a s novou posilou. Superman však nechal formu na Kryptonu, nebo tam mají jiná pravidla, ale 106 a 124 není na Zemi kdovíjaký výsledek. V první hře zazářil Zdenda Cetkovský, bohužel dále se mu již nedařilo a tak raději pro třetí hru střídal. Dnes hrál dobře naladěn i Smutný Pán, asi již byl smířen s druhým místem v Pivaři, a tak jsme mohli na jeho tváři vidět i úsměv, do té doby věc nevídanou. Matthews první a druhou hru s přehledem vyhráli a vybudovali si dostatečný náskok, díky kterému třetí hru jaksi vypustili a jen si hlídali pozici. Podařilo se jim vyhrát 3:1 a obsadili tak celkové druhé místo.
MASH - 1291 --- 1 : 3 --- 1336 - Matthews Company

Dnes dohrávaly poslední čtyři družstva a sice Bažanti s Tsunami a 007 s SDP Kunštát.
Vzhledem k informačnímu embargu nikdo nevědel co se včera na drahách dělo. Zejména 007 a SDP byli hodně zvědaví.
Bažanti začali zvolna, aby se rozjeli ve druhé hře, bohužel soupeř se rozjel o něco více a tak se žádné překvapení nekonalo a Tsunami vyhrálo 4:0.
Bažanti - 1121 --- 0 : 4 --- 1317 - Tsunami s.r.o.

Posledním zápasem vyvrcholila sezona. SDP se snažili vyhrát, doufaje že Matthews včera prohráli nebo remizovali. I když se dnes oběma týmům vůbec nedařilo - výsledky 1279 a 1241 svědčí za vše, tak se 007 podařilo "Pivaře" udolat a potvrdit tak výhrou vítězství v lize.
007 tedy vyhrálo 3:1. SDP Kunštát skončil celkově třetí.
007 - 1279 --- 3 : 1 --- 1241 - SDP Kunštát

 

Gratuluji 007 k vítezství a ostatním družstvům a jednotlivcům za předvedené výkony.

Děkujeme všem za účast a doufáme, že se Vám liga líbíla a uvidíme se opět na jaře.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 8. December 2011 - 22:36

Další hrací den MPBL Svitávka je za námi.

První duel proběhl mezi ŠUK Teamem a MASH. Pro ŠUK to byl zápas o lepší umístěšní, pro MASH už pouze o čest. První hra se lépe vydařila ŠUKu, kteří vyhráli o 37 kolků. Druhou hru se snažil Zdenda důstojně zastoupit Radka, bohužel se mu nepodařilo tým k prohře dotáhnout a Milda vysokým náhozem dotáhl MASH k vítezství o 20 kolků. Opět vyrovnaný zápas a rozhodovala poslední hra. Ta se lépe povedla MASHi a podařilo se jim vyhrát 3:1.
Za MASH nenastoupil hlavní pivař Radek, a tím přišel o šanci vyhrát individuální trofej. Dal přednost pití na jiné akci. Má ještě jakousi teoretickou šanci, pokud se z něj v příštím kole stane průtokový ohřívač piva a dá těch 15 kousků.
Š.U.K. Team - 1294 --- 1 : 3 --- 1317 - MASH

Druhý zápas mezi SDP Kunštát a Bažanty se zdál být formalitou. Jenže SDP to moc nešlo a jejich hra byla hod od hodu horší a poslední hru vyhráli už pouze o 13 kuželek, kdy se klukům z Bažantů nevydařil závěr. Výsledek tedy 4:0 pro SDP.
SDP Kunštát - 1260 --- 4 : 0 --- 1052 - Bažanti

Rubrika »
Submitted by fmateju on 7. December 2011 - 23:23

MPBL pomalu spěje ke svému záběru, po dnešním dni zbývají poslední 3. hrací dny. Dnes proti sobě nastoupila družstva 007 a Třech Grácií v prvním zápase a Bezpáteřních darebáku s Bažanty v zápase druhém.

První zápas měl být podle předpokladů záležitostí Agentů. A první hru to tak skutečně vypadalo. Grácie nehrály špatně, ale chyběla jistota dohozů, takže skore moc nenarůstalo. Zato 007 hráli svůj standard. Dokonce u některých z nich bylo vidět přešlapů více jak u nejmenovaného Darebáka TK, tedy hlavně při strajcích. Je vidět, že když je člověk blíž k těm kuželkám, tak to líp padá. Druhou hru zahráli Grácie skvěle, Hanka Matějů předvedla nejlepší výsledek sezony a byla z toho hnedle druhá nejlepší hra Grácií v lize. Jen škoda, že Agenti se také zlepšili a opět vyhráli. Třetí hru nenechali Agenti nic náhodě a postavili svého nejlepšího hráče a nedali holkám vůbec šanci. Ty na svůj předešlý výkon nenavázaly a prohrály 0:4.
007 - 1426 --- 4 : 0 --- 1172 - Tři Grácie

Druhý večerní zápas byl pro Darebáky posledním zápasem sezony.  Tomáš nastupoval s vidinou zlepšení průměru, a skutečně se mu to povedlo, bohužel jiným směrem než asi čekal.
Bažanti dnešní zápas brali spíše ležerně a ani motivace v podobě tatranky za každý strajk s nima nehnula, ba naopak. Tento zápas nepřinesl žádné překvapení a spíše bylo vidět trpké xichty ze sebou nespokojených Darebáků, kteří měli původně nastoupit ve dvou. Ale to by bylo asi bezpáteřní už přespříliš, porazit Bažanty ve dvou a tak přemluvili Jirku, aby je porazili ve třech. No nevím co je více bezpáteřní. Tímto tedy jejich učinkování v letošní sezoně končí a už můžou spřádat plány na nákupy posil do příštího ročníku, pokud chcou pomýšlet na vyšší než 6. místo, které vybojovali letos. Útěchou jim může být fakt, že skončili před vítězem jarního ročníku.
Bezpáteřní darebáci - 1410 --- 4 : 0 --- 955 - Bažanti

Rubrika »
Submitted by fmateju on 6. December 2011 - 23:31

Dnes se hrál přesunutý zápas mezi Bezpáteřními darebáky a Matthews Company.
Zápas to byl velmi emotivní, a oba týmy v něm hrály o lepší umístění. Darebáci mohli v případě výhry ještě pomýšlet na páté místo a Matthews hráli o celkové vítezství.
První hra začala celkem v nezvyklé tichosti a od začátku bylo jasné, že rozhodovat budou maličkosti. Hra byla vyrovnaná a nekonec Matthews pomohl handicap k výhře o 5 kuželek. Další hry už nebyla nouze o hecování a přání druhému týmu co nejhorší výsledek :-). V týmu Darebáku se snažil jeden plavec, ale opět scházel někdo, kdo by mu alespoň částečně pomohl. Zato soupeř se snažil a vycházelo mu všechno. Matthews se podařilo vyhrát opět, tentokrát o 20 kolků. Náskok to ale nebyl velký, čehož si byli vědomi a i třetí hru se vyhecovali k dobrému výkonu. Tentokrát jim to ale moc platné nebylo, protože Darebáci tentokrát zahráli všichni (ano i Pavel), a nechybělo mnoho a byla z toho šestistovka. Ale i tak výkon 592 je nejvyšší výkon družstva v lize. Díky tomu Matthews převalcovali a uhráli alespoň remízu. Remíza to byla spravedlivá, ale ani jeden tým z ní moc radosti nepřinesl, jelikož jim to moc nepomohlo, pouze Matthews má jistou bednu. Největší radost z toho asi budou mít "Agenti" :-).
Darebáci také zahráli nejvyšší nához týmu na 3. hry, zlepšili ho o 1 kuželku.
Bezpáteřní darebáci - 1548 --- 2 : 2 --- 1489 - Matthews Company

Rubrika »
Submitted by fmateju on 5. December 2011 - 22:22

Dnes začaly předposlední zápasy MPBL. Začal tedy jen jeden, jelikož druhý zápas se přesunul na úterý.

Utkaly se mezi sebou týmy ŠUK Teamu a Tsunami s.r.o.
V úrůběhu her se nic mimořádného nestalo. ŠUK zahrál svůj nejlepší výkon v lize a Tsunami naopak nejhorší výkon letošní sezony. Tím bylo jasně dáno bodové zhodnocení zápasů a to 4:0 ve prospěch ŠUKu. Ti svému vítezství o 250 kolků nemohli ani po skončení uvěřit. Dnes nenastoupil pan Š., který místo plnění svých povinností dělal jakéhosi anděla. A tak se ptáme, zda nemá náhodou jeho neúčast nějakou souvislost s dnešní hrou ŠUKu.
Kapitán Tsunami se spíše soustředil na zachycení vrchaře Radka v pivařské soutěži a stále si drží dostatečný náskok před posledním zápasem.
Š.U.K. Team - 1444 --- 4 : 0 --- 1199 - Tsunami s.r.o.

Rubrika »
Submitted by fmateju on 2. December 2011 - 0:16

Dnes se dohrávaly dva zápasy MPBL.

První byl mezi ŠUK Teamem a Bažanty. Od začátku bylo jasné kdo je favoritem, i když se Bažanti snažili jak to jen šlo, tak ŠUK ukazoval svoji převahu a vyhrál jednoznačně 4:0.
Š.U.K. Team - 1333 --- 4 : 0 --- 982 - Bažanti

Druhý zápas mezi SDP Kunštát a Bezpáteřními darebáky sliboval vyrovnanou hru. Bohužel jeden nejmenovaný Darebák zapoměl povolat jejich novou posilu, takže museli hrát v poněkud slabším složení. Hned první hru hodil svůj osobák Tomáš, bohužel radost mu zkazili "Pivaři", kteří o 25 kolků vyhráli hru. Druhá hra byla celkem vyrovnaná a na konci rozdíl činil pouhých 15 kuželek, bohužel pro Darebáky opět ve prospěch SDP. Třetí hru se rozhodli Darebáci vyhrát a utrhnout alespoň remízu. Vypadalo to celkem nadějně, strajky střídaly dohozy, ale soupeř si to nenechal líbít a kontroval stejným způsobem. Hlavně Petr Bělehrádek zahrál dnes famózně, všechny hry nad 200. A hlavně díky němu Kunštát celkově vyhrál, i když poslední hru neudrželi a o 4 kuželky nad Darebáky prohráli. Celkově tedy 3:1.
SDP Kunštát - 1464 --- 3 : 1 --- 1428 - Bezpáteřní darebáci

Rubrika »
Submitted by fmateju on 28. November 2011 - 23:48

Včera a dnes pokračovala MPBL - bowlingová liga Svitávky.

Včera se hrál přesunutý zápas ze čtvrtka mezi Třemi Gráciemi a SDP Kunštát.
Tam byl průběh celkem jednoznačný, i když se holky držely statečně, pokaždé o nějakou tu kuželku prohrály. Nejblíže k výhře měli v poslední hře, kterou projely jen o 12 kuželek. Asi se už psychicky připravovaly na rodinnou bitvu, která proběhla druhý den.
Tři Grácie - 1170 --- 0 : 4 --- 1288 - SDP Kunštát

Dnes byl klasický pondělní hrací den se dvěma zápasy.
Prvni se odehrál mezi Matthews Company a Tsunami s.r.o. Bowler "namazal" velmi těžké krátké hodně suché mazání. Ukázalo se, že němělo na nikoho vliv, všichni se na něm trápili stejně. První hra se nevydařila Tsunami a nechali si ujít malý náskok, který museli do konce dotahovat (a což se jim nakonec nepodařilo, ale nepředbíhejme). Druhá hra byla velmi vyrovnaná a rozhodovali poslední kuželky (parohy) a prohra Tsunami o 7 kolků. Třetí hru Tsunami vzedmulo obrovskou vlnu,  všichni zahráli skvěle, ale ztrátu v první hry se jim dohnat neporařilo. Stačilo to pouze na čestný úspěch vyhrané poslední hry.
Matthews Company - 1404 --- 3 : 1 --- 1380 - Tsunami s.r.o.

Další zápas byl mediálně sledovaný rodinný boj mezi MASHem a Třemi Graciemi. Vrátí MASH Gráciím prohru? Dokáží holky vyhrát nad loňským vítězem podruhé?
První hru žačal MASH zakřiknutě. Dlouho to vypadalo vyrovnaně a jen pár dobrými hody nakonec MASH i přes slabý výsledek bral bod za výhru. Chlapci hráli zakřiknutě, ruce měli svázané a hlavně hlava jim nefungovala. Pro některé byl volán nakonec i Choholoušek a napříště mají naordinovány uklidňující prášky. Druhou hru začaly Grácie ukazovat, jakým specialistou na hru s MASHem jsou. Jen s trochou smůly uhrály remízu. To byl jen začátek famózního dne. Poslední hru nastoupily Grácie povzbuzené femízou do hry s cílem vyhrát. A už od začátku daly všem najevo ze to myslí vážně. Krásně dohazovaly, padaly strajky a soupeř se totálně zhroutil a dohrával to pouze s velkým sebezapřením. Třetí hru Grácie MASH zcela převálcovaly a radovaly se tak z výhry 2,5 : 1,5.
I když MASH zahrál nejhorší ligový výsledek historie svého týmu i tak byl spokojen alespoň s individuálními výkony, zejména jejich tahoun v pivní soutěži dnes vyhrál vrchařskou soutež a obléknul se do puntíkatého trikotu díky 7 kusům. Malinko se mu také podařilo stáhnout únik Milana, ale ten si vedení s přehledem hlídá a kontroluje, a nemyslím si, že by si ho nechal ujít.
MASH - 1132 --- 1,5 : 2,5 --- 1157 - Tři Grácie

 

Rubrika »
Submitted by fmateju on 26. November 2011 - 21:47

Ve čtvrtek večer se dohrávaly zápasy hned dvou kol.

První zápas byl mezi Bažanty a MASHem. Pro Bažanty zápas bohužel probíhal v tradičním duchu a všechny zápasy prohráli. Jejich tahoun David měl asi špatný den, a dost výrazně se trápil. Nebyl však sám, MASH sice vyhrál ale chlapci se tímto zápasem také protrápili a spíše bojovali sami se sebou.
Bažanti - 967 --- 0 : 4 --- 1277 - MASH

Druhý zápas byla dohrávka předešlého týdne mezi Třemi Graciemi a Bezpáteřními darebáky.
Ani tento zápas nepřinesl žádné překvapení a Darebáci si s velkým náskokem došli pro hladké vítězství 4:0.
Bezpáteřní darebáci - 1476 --- 4 : 0 --- 1088 - Tři Grácie

Rubrika »
Submitted by fmateju on 23. November 2011 - 23:13

Dnes proběhl pouze jeden zápas, a to mezi Bezpáteřními darebáky a 007.
Zápas probíhal v dobré náladě, jen některým se nelíbilo množství strajků jednoho nejmenovaného Darebáka. V první hře zařídil dvěma balvanům výhru o 23 kuželek. Druhou hru už to bylo slabší a Agenti začali úřadovat, hráli všichni skvěle a vyrovnaně, díky čemuž strhli vítezství a celkové skore na svou stranu. Vyrovnaný zápas pokračoval třetí hrou, která byla napínavá až do konce. Nakonec rozhodlo pouze 7 kuželek a to ve prospěch Darebáků, kteří po dlouhé době (7 výher v řadě) dokázali Agenty porazit. Konečné skore tedy 3:1 pro Darebáky.
Bezpáteřní darebáci - 1444 --- 3 : 1 --- 1437 - 007

Rubrika »
Submitted by fmateju on 22. November 2011 - 23:16

Dnes s jednodenním zpožděním opět jako každý týden pokračovala MPBL.

První zápas byl mezi poslední dobou hůř hrajícím dámským týmem Tři Grácie a ambiciozním Tsunami s.r.o. Zápas měl menší zpoždění, jelikož pro některé je přednější malovat pokoj, než hrát nejprestižnější bowlingovou soutěž Svitávky. Ale nakonec to dobře dopadlo a začalo se.
První hra dopadla jednoznačně pro favority. Druhou hru už Tsunami zahrálo hůře, ale jelikož se holky nezlepšily, tak to nemohlo dopadnout jinak, než opětovnou výhrou Tsunami. 3Géčka se probudily až třetí hru a i když ji zase prohrály, skončila pro ně alespoň důstojně. Tsunami tedy bez problému vyhráli 4:0.
Tři Grácie - 1056 --- 0 : 4 --- 1283 - Tsunami s.r.o.

Druhou hru proti sobě nastoupila družstva SDP Kunštát a ŠUK Team.
První hra byla vyrovnaná, zahrál v ní výborně Osku Urban, ale jelikož se nechtěl vzdát svých oblíbených voňavých trubiček, radši poslední frejm pokazil, aby nemusel hodit 200. Ale i přesto ŠUK těsně vyhrál o 22 kuželek.
Druhá hra se lépe vydařila SDP, s přehledem vyhráli a tentokrát to bylo jejich vedení o 23 kuželek.
Rozhodovala třetí hra, v té se "Pivařům" vůbec nedařilo a po hodně slabém výsledku to nakonec o 28 kuželek projeli a prohráli 1:3.
SDP Kunštát - 1269 --- 1 : 3 --- 1297 - Š.U.K. Team

www.bowling-svitavka.cz
bowling@bowling-svitavka.cz rezervace: 604 575 927